ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ

11666256_993192870724702_6683385813753630825_n

Η ψεσινή μας αναμέτρηση απέναντι στην Ομόνοια στο «Ελευθερία» ήταν εξαρχής δύσκολη. Οι πιθανότητες για βαθμολογικό κέρδος ήταν επίσης ελάχιστες. Η πίστη όμως στις δυνατότητες των φουτσαλιστών μας ήταν διάχυτη και φάνηκε ότι και οι ίδιοι δεν «μάσησαν» απέναντι σε έναν μεγάλο αντίπαλο, τον οποίο σεβάστηκαν, αλλά δεν φοβήθηκαν. Για ένα και πλέον ημίχρονο καταφέραμε να εγκλωβίσουμε τα επιθετικά όπλα των γηπεδούχων και με μπροστάρη τον εκπληκτικό τερματοφύλακά μας Πάρη Ψηλογένη κρατήσαμε απαραβίαστη την εστία μας για 27′ αγωνιστικά λεπτά.

Εκείνη η στιγμή αδράνειας στην άμυνά μας που έφερε το 1-0 για την Ομόνοια ήταν η φάση που έκρινε εν πολλοίς την αναμέτρηση. Τα πόδια των παικτών της Ομόνοιας λύθηκαν και πλέον το άγχος είχε αλλάξει μεριά. Το τελικό 4-0 με το οποίο χάσαμε δεν αντικατοπτρίζει καθόλου την εικόνα του παιχνιδιού, καθώς το σκορ άνοιξε στα τελευταία στάδια και σε ένα σημείο όπου μετρά η έλλειψη εμπειρίας από την πλευρά μας. Σε ένα ακόμη παιχνίδι η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική και αυτό μας χαροποιεί ιδιαίτερα. Κοιτάξαμε στα μάτια έναν αντίπαλο, που, όπως και η Ανόρθωση( την οποία αντιμετωπίσαμε επάξια την προηγούμενη εβδομάδα), είναι εκ των τριών βασικών συνδιεκδικητών του τίτλου του πρωταθλητή.
Ευχόμαστε στην ομάδα της Ομόνοιας καλή συνέχεια και ειδικά στον φίλο Σέρτζιο πολλές ευχές για ευόδωση των στόχων του στο νέο του έργο, έστω και αν είναι η δεύτερη φορά που μας κερδίζει φέτος!!!
Σίγουρα για μας κριτήριο και ματς «έξι» βαθμών είναι αυτό της επόμενης Παρασκευής με αντίπαλο την ομάδα του Σταυραετού. Αντιμετωπίζουμε μια ομάδα με παρόμοιους στόχους και επιβάλλεται να παρουσιαστούμε πανέτοιμοι για την πρώτη μας νίκη στην κατηγορία των μεγάλων. Καλούμε όλους τους φιλάθλους μας να παρευρεθούν την ερχόμενη Παρασκευή στις 7.00 μ.μ. στην κλειστή αίθουσα του Γυμνασίου Ακακίου και να μας στηρίξουν για αυτό τον σκοπό!