ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΑΠΟΕΛ

12193737_896922363691087_3750274631863700171_n

Την 3η νίκη σε ισάριθμους αγώνες και την πρώτη μακριά από το Λευκόθεο πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ. Οι γαλαζοκίτρινοι κέρδισαν την ΑΕΚ με 5-0 και ανέβηκαν στην 1η θέση του πρωταθλήματος Futsal. Τα τέρματα πέτυχαν οι Λέο (δις) Ιακώβου, Βίτο και Κουλουμπρής.

Η ομάδα του Τόμι Χρυσοστόμου ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Η διαφορά του πρώτου με του δεύτερου ημιχρόνου ήταν στην αποτελεσματικότητα.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΑΠΟΕΛ είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε φάσεις και πέτυχε ένα τέρμα με τον Λέο.

Στην επανάληψη, οι γαλαζοκίτρινοι παρουσιάστηκαν  σαφώς πιο αποτελεσματικοί και σφράγισαν πρόωρα το τρίποντο. Ο Ιακώβου, ο Λέο, ο Βίτο και ο Κουλουμπρής πέτυχαν από ένα τέρμα και οδήγησαν την ομάδα μας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τη Δευτέρα θα διεξαχθεί ο εξ αναβολής εκτός έδρας αγώνας της 2ης αγωνιστικής απέναντι στον Σταυραετό Αγλαντζιάς.