ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ

10906431_420631271422800_2905949043746325382_n

Το ψεσινό παιχνίδι απέναντι στην ιστορικότερη ομάδα φούτσαλ της Κύπρου ήταν από εκείνα που κρατούν αμείωτο ενδιαφέρον από την αρχή μέχρι το τέλος. Πολύ καλό παιχνίδι για τους φιλάθλους, κυρίως λόγω της διακύμανσης του σκορ, αλλά τελικά αποχωρήσαμε από το Μελκονιάν με άδεια χέρια. Η ομάδα μας κατάφερε για δεύτερο συνεχές παιχνίδι να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο προηγούμενη μόλις στο 2΄ με τον Λευτέρη Νεοφύτου, αλλά σε ένα τετράλεπτο βρεθήκαμε να χάνουμε με 2-1 χάρη σε δύο εύκολα γκολ, κυρίως δώρο από την άμυνά μας. Χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου και στην τελευταία φάση η ομάδα μας ισοφάρισε με γκολ-φάουλ του Κώστα Πολυβίου. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε και ο παίκτης-προπονητής της Αραράτ Σέρτζιο Ναζαρετιάν. Με την επανάληψη και πάλι πήραμε προβάδισμα με τυχερό γκολ (σουτ που κόντραρε στον Ι. Παπαδόπουλο), αλλά και πάλι δεν καταφέραμε να διαχειριστούμε το υπέρ μας σκορ. Η ομάδα του Αραράτ προηγήθηκε εκ νέου με 4-3 προτού ο Ζεστ Μπαναχένε ισοφαρίσει εκ νέου. Στο αμέσως επόμενο λεπτό με 10μετρο πέναλτυ το Αραράτ προηγήθηκε και εκμεταλλευόμενο την απειρία μας σκόραρε ακόμα 2 γκολ διαμορφώνοντας το 7-4 στο 35΄. Δεν τα βάλαμε κάτω και μειώσαμε σε 7-6, κάτι που ήταν και το τελικό σκορ.

Η ομάδα μας πάλεψε το παιχνίδι με ότι είχε και δεν είχε, αλλά ήταν από εκείνα τα παιχνίδια που λες πως ότι και να γίνει ήταν γραφτό να το χάσεις. Θα δουλέψουμε κατά την διακοπή σκληρά, ώστε να διορθώσουμε ότι μπορούμε διότι ακολουθεί ακόμη πιο δύσκολο ματς με την Ανόρθωση στην έδρα μας. Ευχόμαστε στην ομάδα του Αραράτ καλή συνέχεια και ειδικές ευχές στον πολύ καλό φίλο Σέρτζιο που προσπαθεί να φτιάξει ένα υγιές σύνολο με πολλές δυσκολίες.