ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

12046788_518223051678506_5891743247131336054_n

H κακή αμυντική λειτουργία και η έλλειψη συγκέντρωσης έφεραν την ήττα παρά την προσπάθεια

Η ομάδα μας στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής εκστράτευσε στην Λεμεσό για να αντιμετωπίσει την ΑΕΛ με στόχο να διπλασιάσει τις νίκες της.
Η αρχή του αγώνα ήταν η ιδανική για την ομάδα μας αφού ήδη στο πρώτο πεντάλεπτο πήρε κεφάλι στο σκόρ με 0-2 παίρνοντας τα ηνία και το μεμόντουμ του αγώνα.Όμως δυστυχώς σε 2 λεπτά η ομάδα μας δέχθηκε 3 τέρματα με την άμυνα μας να παρουσιάζει αρκετά κενά ενώ η έλλειψη συγκέντρωσης σε ένα δίλεπτο στην ουσία στοίχισε στην διαχείριση του αγώνα.Η ψυχρολουσία στην ομάδα μας ήταν εμμφανές καθώς η ομάδα μας έδειχνε πιο κοντά στο 0-3 παρόλα αυτά βρέθηκε πίσω με 3-2.Η ΑΕΛ με την βοήθεια του κόσμου της αλλά και την ψυχολογία στα ύψη πήρε προβάδισμα με 7-3.Η ομάδα μας όμως έδειξε σφιγμό παρόλο που το μομέντουμ έδειχνε ότι το παιχνίδι είχε κριθεί,πάλεψαν και 3 λεπτά πριν το τέλος μείωσαν σε 8-6 δείχνοντας ότι αρνόυνταν να παραδοθούν.Το ρίσκο με flying goalkeeper όμως που πήρε η ομάδα μας δεν απέδωσε καρπόυς και το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε την αντίπαλη ομάδα να παίρνει την νίκη με 10-7.Σκόρερ του αγώνα Γεωργίου (3), Ιώαννου, Bernardo,Στ,Χριστοφή, Χρ.Χριστοφή
Η ομάδα αν και προσπάθησε για να πάρει κάτι θετικό από το χθεσινό αγώνα, η έλλειψη συγκέντρωσης όπως και κακή αμυντική λειτουργία της ομάδας σε καίρια σημεία στοίχισαν την ήττα. Ιδιαίτερα το δίλεπτο στο πρώτο ημίχρονο που το 0-2 έγινε 3-2 στόιχισε αρκετά στην ψυχολογία της ομάδας μας λειτουργώντας ευεργετικά για την αντίπαλη ομάδα.
Η συνέχεια φέρνει την ομάδα μας να αντιμετωπίζει την ομάδα του Αραράτ σε 3 εβδομάδες (λόγω εθνικής) και ο προπονητής μας μαζί με το τεχνικό του επιτελείο έχουν χρόνο να διορθώσουν τα λάθη τα οπόια εντόπισαν στην μέχρι τώρα πορεία της ομάδα μας.