ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ DANOI AEL FUTSAL

73608782f50eb6af17bb69bdcd662692_L

Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα μας και δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα. Η danoi AEL Futsal επιβλήθηκε με 10-7 της ΑΕΚ στην έδρα μας μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση σε όλο το παιχνίδι. Η ομάδα μας πατούσε καλύτερα από την αρχή και παρά το αρχικό προβάδισμα της αντιπάλου στα πρώτα τρία λεπτά με 0-2 δεν τα έβαλε κάτω.

Μείωσε αρχικά με τον Ανδρέου στο 6΄ λεπτό για να έρθουν δύο… οβίδες από τον Στεργιόπουλο στο 7΄ και 8΄ λεπτό για την ολική ανατροπή. Η danoi AEL Futsal συνέχισε να πιέζει ψηλά και να είναι η ομάδα που δημιουργούσε ευκαιρίες για άλλα γκολ. Στο 18΄ λεπτό ο Ρίφκι έδωσε αέρα δύο τερμάτων για το 4-2. Απίστευτη ευκαιρία χάθηκε για την ομάδα μας ένα λεπτό αργότερα και στην κόντρα ήρθε το 4-3 για την ΑΕΚ. Ο Ηλιάδης όμως φρόντισε να επαναφέρει τα δύο γκολ της διαφοράς λίγο πριν το ημίχρονο κάνοντας το 5-3.

Η επανάληψη ξεκίνησε με την ομάδα μας να ελέγχει και πάλι το παιχνίδι και να ψάχνει να μεγαλώσει την διαφορά. Ο Κωστή στο 26΄ λεπτό και ο Ηλιάδης στο 30΄ λεπτό έκαναν το 7-3 δίνοντας μια διαφορά ασφαλείας στην ομάδα μας. Η ΑΕΚ μείωσε στο 33΄ λεπτό σε 7-4 για να έρθει ο Ρίφκι με το δεύτερο του προσωπικό γκολ στο 34΄ λεπτό να γράψει το 8-4. Ένας μικρός εφησυχασμός για την ομάδα μας έφεραν την μείωση σε 8-6 από την ΑΕΚ, αλλά ο προπονητής μας με τάιμ-άουτ συνέφερε τους φουτσαλιστές μας. Ακολούθησαν άλλα δύο γκολ από Ανδρέου και Στεργιόπουλο (3οστην βραδιά) και το σκορ πήγε στο 10-6. Η ΑΕΚ μείωσε λίγο πριν την λήξη σε 10-7.

Μια νίκη που πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους 400 φίλους της ομάδας που βρέθηκαν στο κλειστό σήμερα αλλά και από τους φουτσαλιστές που έγιναν ένα με τους φίλους της ομάδας.