ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΕΝΠ

12004824_1036278356403854_6934300537826263530_n

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, η ομάδα μας ηττήθηκε με σκορ 2-5 από την αντίστοιχη ομάδα της Ανόρθωσης. Καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, καταφέραμε να προηγηθούμε με 1-0, με σκόρερ τον Σάββα Χριστοδούλου. Ενώ μπορούσαμε να πάμε στα αποδυτήρια με σκορ τουλάχιστον 3-0 η μπάλα δεν μας έκανε το χατίρι. Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, δυστυχώς για εμάς χάσαμε ένα από τους καλύτερους μας φουτσαλιστές, τον Mansri, (για τον οποίο τις επόμενες μέρες θα ξέρουμε την ζημιά που έπαθε το γόνατό του). Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, χάσαμε την αυτοσυγκέντρωσή μας, και δεχθήκαμε από δικά μας εύκολα λάθη, 2 τέρματα. Από εκεί και πέρα η Ανόρθωση πέρασε στην αντεπίθεση, και δεχθήκαμε άλλα 2 τέρματα. Μειώσαμε στο σκορ, 2-4 με πέναλτι του Αντριάνο. Δημιουργήσαμε κλασσικότατες ευκαιρίες, μπορούσαμε για την ισοφάριση αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.
Η ομάδα είναι δυνατή. Οι φουτσαλιστές μας, μαζί με τον προπονητή, προσπαθούν για το καλύτερο.
Ευχαριστούμε τον κόσμο που ήρθε στο γήπεδο και μας στήριξε. Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Ανόρθωσης.
Επόμενος αγώνας, 5.10.2015 στο Ελευθερία κόντρα στην Ομόνοια.