ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

12046788_518223051678506_5891743247131336054_n

Με το δεξί άρχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας στο πρωτάθλημα επικρατώντας του Σταυραετού με 6-0. Η ομάδα μας από την αρχή του αγώνα έδειξε ότι ήταν αποφασισμένη να σπάσει την παράδοση των τελευταίων ετών που την έφερνε να μην ξεκινά νικηφόρα στην πρεμιέρα και έβαλε πίεση από την αρχή του αγώνα αναζητώντας το γρήγορο γκολ, αναγκάζοντας τον αντίπαλο σε παθητικό ρόλο.Χάνοντας αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα η ομάδα μας στο 13′ ευτύχησε να ανοίξει το σκόρ και να πάρει κεφάλι στον αγώνα.Μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να προηγείται με 1-0.Στο δεύτερο ημίχρονο οι λεβέντες μας πραγματοποιώντας αρκετά καλή εμφάνιση εκτόξευσαν το δείκτη του σκόρ στο 6-0. Σκόρερ για την ομάδα μας οι νεοφερμένοι Αντρέας Γεωργίου πετυχαίνοντας χατ-τρικ,και Βernando όπως και οι δύο αρχηγοί της ομάδας μας Ιάκωβος Ιωάνου και Χρίστος Χασάπης.
Η ομάδα του Πάμπου Χριστοφόρου από σήμερα στρέφει την προσοχή της στο αγώνα της 2ης αγωνιστικής απέναντι στην Αέλ στην Λεμεσό,σε ένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον αγώνα.Ευχαριστίες στον κόσμο της ομάδας μας που βρέθηκε στο Κίτιον βοηθώντας την ομάδα να πάρει την νίκη και αναμένουμε ακόμη περισσότερο κόσμο στο γήπεδο στην συνέχεια του πρωταθλήματος.