Πρωταθλητές οι ΑΕΤΟΙ μέσα στο κάστρο της ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ [310 φώτος]

bandicam 2015-06-14 18-53-32-281

Τελείωσε πριν από λίγο και ο τέταρτος τελικός του πρωταθλήματος ΦΟΥΤΣΑΛ στην Πορτογαλία με την ΜΠΕΝΦΙΚΑ να κερδίζει στα πέναλτι μετά από ένα μεγάλο παιχνίδι την ΣΠΟΡΤΝΓΚ με 3-2 και να κατακτά το πρωτάθλημα μετά από 4 χρόνια.

Ήταν ένα φανταστικό παιχνίδι με την ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ να βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο μετά την χθεσινή ήττα με 1-3.

Στο σημερινό τέταρτο τελικό οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0. Στην συνέχεια οι ΑΕΤΟΙ κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα και να το οδηγήσουν στην παράταση όπου τίποτα δεν άλλαξε.

Άτυχη στην παράταση οι γηπεδούχοι που έχασαν 2 τεράστιες ευκαιρίες να πάρουν κεφάλι στο σκορ.

Αναγκαστικά ο αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν με 2-3 και να κατακτούν τον τίτλο μετά από 4 χρόνια. Στα προηγούμενα 3 χρόνια η ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ήταν η ομάδα που μετρούσε 3 συνεχόμενες κατακτήσεις.