U21: Ισόπαλο το ντέρμπι κορύφης …

futsal-life-cropped-logo

Ολοκληρώθηκε απόψε η στροφή 10 του πρωταθλήματος κάτω των 21. Μεγάλα παιχνίδια έγιναν απόψε με τον Λειβαδιακό και την Ομόνοια να μένουν στην ισοπαλία , ενώ η ΕΛΠΙΔΑ δραπέτευσε στην κυριολεξία από την ΑΘΗΑΙΝΟΥ με το διπλό και βλέπει πλέον τίτλο αφού την ερχόμενη βδομάδα με νίκη πάνω στην ΟΜΟΝΟΙΑ στον Αστρομερίτη πιάνει κορυφή. Αλλά ας μην προτρέχουμε , πάμε να δούμε αναλυτικά τα παιχνίδια…

Ισόπαλο το ντέρμπι στα Λειβάδια….

Το μεγάλο ντέρμπι κορυφής στα Λειβάδια δεν ανέδειξε τελικά νικητή αφού ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ και  ΟΜΟΝΟΙΑ εξήλθαν ισόπαλοι 4-4. Ήταν ο ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ που μπήκε δυνατά το πρώτο μισό και δίκαια πήρε κεφάλι στο σκορ με 3-1. Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό με τους πράσινους να κάνουν την αντεπίθεση τους και στο τέλος να φεύγουν από το κλειστό με τον 1 βαθμό στις αποσκευές τους που τους κρατά στην κορυφή της βαθμολογίας με 24 βαθμούς.

Δραπέτευσε από την Αθηαίνου η ΕΛΠΙΔΑ….

Στην ΑΘΗΑΙΝΟΥ έγινε πολύ μεγάλο παιχνίδι με πολλή δράμα και συνεχής ανατροπές. Μεγάλη νικήτρια με τέρμα στο τελευταίο λεπτό η ΕΛΠΙΔΑ με σκορ 4-5.Ήταν οι γηπεδούχοι που είχαν το έλεγχο και το προβάδισμα μέχρι το 50` με σκορ 3-1 αλλά η φοβερή προσπάθεια από τα παιδιά της ΕΛΠΙΔΑΣ έφερε αποτέλεσμα  αφού κατάφεραν να κάνουν την μεγάλη ανατροπή και να προηγηθούν με 3-4. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έφεραν στο 58` το παιχνίδι στα ίσα. Εκεί όλοι πίστεψαν ότι αυτό θα ήταν και το τελικό αποτέλεσμα αλλά τα παιδιά της ΕΛΠΙΔΑΣ είχαν άλλη γνώμη αφού κατάφεραν στο τελευταίο λεπτό να σκοράρουν και να πάρουν μια τεράστια νίκη που τους ανέβασε στους 22 βαθμούς όσους έχει και ο ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ και μόλις δύο βαθμούς πίσω από την κορυφή και την ΟΜΟΝΟΙΑ την οποία φιλοξενεί στον Αστρομερίτη την ερχόμενη βδομάδα σε ένα μεγάλο ντέρμπι κορυφής.

Διπλό για τον ΑΡΑΡΑΤ…

Η ομάδα του ΑΡΑΡΑΤ κέρδισε απόψε στην Δερύνεια τον τοπικό ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ με σκορ 1-4 αφού στο πρώτο μισό κατάφερε να προηγηθεί με 0-3 βάζοντας τις βάσεις για το διπλό. Καλό και δυνατό παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν δίκαια το παιχνίδι.